Poznańskie atrakcje pod lupą

Poznańskie koziołki są znane w całej Polsce. Tak samo jak “pyry z gzikiem”, które wszyscy w Wielkopolsce ubóstwiają. Czy poza nimi Poznań ma jeszcze coś do zaoferowania pod względem turystycznym? A może nie warto tu przyjeżdżać? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw wziąć pod lupę poznańskie atrakcje.

Obecnie żyjemy w czasach umożliwiających sprawne i tanie poruszanie się po całym kraju. Właśnie dlatego warto wykorzystać tę szansę i zwiedzić Poznań z dzieckiem. Maluch z pewnością będzie zachwycony. Poza barwnym Starym Rynkiem miasto ma do zaoferowania liczne muzea, kina, teatry… Jednym z miejsc wartych uwagi jest Rogalowe Muzeum w pełni poświęcone najsłynniejszym poznańskim specjałom jakim są rogale świętomarcińskie. I w tym miejscu pada pytanie o to co zjeść w Poznaniu? Na pewno świeżo wyjętego z pieca rogala z białym makiem, bo nigdzie tak nie smakuje jak w stolicy Wielkopolski. Innym lokalnym daniem godnym polecenia jest kaczka z jabłkami podawana z modrą kapustą oraz pyzami. Po sytym posiłku warto wybrać się do ZOO położonego na 117 hektarach ziemi oraz słynnej Palmiarni. Jej historia sięga 1911 roku i do tej pory jest to największy tego typu obiekt w Polsce.

Czy warto zwiedzić Poznań?

Oczywiście, że tak. Stolica Wielkopolski jest miejscem łączącym wiele kultur oraz nowoczesność z sentymentalnym duchem początku dwudziestego wieku. Tętniące życiem miasto zapewnia rozrywkę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.